Форум Білої Церкви

Теми для публікацій та розмов


Новий рік Скоро знову новий рік і якщо х...
23 грудня 2023 Kostya Ukap

Наш вуз Дуже є добрий та з доброю осві...
21 квітня 2009 (адміністратор)

Пропозиції до роботи сайту
8 січня 2009 (адміністратор)

БІЛА ЦЕРКВА - НАЦІОНАЛЬНА
5 січня 2009 (офіцер запасу)

Наша школа В місті ЗОШ№20 Сама краща школ...
28 жовтня 2008 (адміністратор)

Дивитись всі теми міста

Питання-відповіді Інтерв'ю Всі записи

1

Ip: 91.192.152.3 Тема: Біла Церква - це прекрасний світ

Я живу туту вже довго,але не зузтрічав ні одної грубої людини,яка мені б сказала щось не пристойне.

Про місто 
 
Расстояние до Киева: 84 км.

Белая Церковь

- город, который находится в центре Украины, и на южном западе Киевской области. Город расположен на берегах реки Рось, около 75 км. на пивденнний мероприятие от Киева, Белой Церкви - это районный центр сельскохозяйственного района.

В городе Белая Церковь находятся предприятия по изготовлению сельскохозяйственной техники, продовольственных товаров, электрического оборудования, шин, гумо-технических и азбесто-технических изделий, одежды, обуви, мебели и строительных материалов.

В городе Белая Церковь находится аграрный университет, краеведческий музей, два драматичных театра, Микильска церковь (построенная 1706), торговые ряды - Брум (построенные в начале XIX столетия) и парк 'Александрия', который был заложен в 1790 году и займа 200 гектаров. Через Белую Церковь проходят несколько трасс и железная дорога.

Город Белая Церковь был основан как Юръив в 1032 году и получило существующее название в 1155 году.

Город Белая Церковь был под властью Литвы в 14-ом столетии и под властью Польши с 1569 года. За время правления польщи Белая Церковь становится важным городом страны. В 17-ом столетии, Белая Церковь была местом расположения белоцерковского казацкого полка и местом подписания соглашения Богданом Хмельницким с побежденными поляками (1651 год). Соглашение удостоверяло независимое казацкое государство. В 1793 году Белая Церковь становится частью Российской империи.

В конце 19-го столетия город Белая Церковь перетворюеться на центр по производству и торгованию продовольственными продуктами. В течение Второй Мировой войны (1939-1945), в городе развивается промышленность.
  готель Будинок Приїжджих 
Адреса: 
(04463) 9-1647, 9-1964 
 
 готель Візит 
Адреса: 
(04463) 6-1311 
 
 готель Диліжанс 
Адреса: 
(04463) 7-4445 
 
 санаторій Діброва 
Адреса: 
вул. Лісова, 2а; тел: (04463) 64-794 
 
 готель Київ 
Адреса: 
вул. Торговельна площа, 3; тел: (04463) 53-560, 53-563 
 
 готель Поліс 
Адреса: 
(04463) 5-0433 
 
 будинок приїжджих Росава 
Адреса: 
вул. 60 років Жовтня, 1/56; тел: (04463) 66-402 
 
 готель Рось 
Адреса: 
б-р Перемоги, 130; тел: (04463) 66-427 
Ціни: 
Одномісний: 57 грн.; люкс: 143 грн. 
 

 Краеведческий музей 
 Расположен по адресу пл. Соборна,4

В музее представлены экспозиции на тему археологии, истории, этнографии
 
 
 Музей Славы 
 музей находится по адресу ул. Павличенко, 22а

Там же находится музей комонавтики
 
 
 парк Александрія 
 У 90-х роках ХVІІІ сторіччя в місто приїхав відомий французький архитектор-паркобудівельник Мюффо, який і став автором генерального плану парку. Основним...
 Била Церква это наш родной город!
Мы здесь живем и работаем, мы здесь радуемся и грустим, встречаем вместе праздники и вместе решаем проблемы. Ведь в этом НАШ ГОРОД!
Этот сайт создан для того, чтобы еще больше сплотить наши ряды, дать возможность свободно общаться между собой. 
Регистрируйся и общайся, создавай свои группы, веди блог, добавляй фото, заводи новых друзей и все это возможно здесь и сейчас!

Краткая информация о Белой Церкве:
Белая Церковь (українською - Бiла Церква): население более 200 тыс. человек), территория более 33 кв.км. Центр Белоцерковского района (Киевский район)

 
 


 


28 жовтня 2008

Ip: 91.192.152.3 Тема: Біла Церква - це прекрасний світ
Проживають дуже добрі люди.Місто засноване 1032 року київським князем Ярославом Мудрим. На час заснування називалося Юр'їв (Гюргевъ) згідно з християнським іменем Ярослава Мудрого - Юрій (Георгій).

Початок ХІ століття позначився безнастанними набігами печенігів на південні окраїни Київської держави. В результаті кордони Русі були відсунуті на північ - до берегів Стугни. В 1017 році київський князь Ярослав Мудрий завдав поразки печенігам і відтіснив їх на південь. Для зміцнення південних рубежів держави вздовж Росі у 1032 році було розпочато будівництво оборонної лінії - системи сторожових фортець, сполучених між собою величезними насипами та ровами.

Саме у 1032 році з'явились Корсунь, Богуслав, Стеблів, Володарка (літописний Володарев) та інші населені пункти Поросся. І саме у той рік на скелястому лівому березі Росі з'явився військово-феодальний замок, що отримав назву Юр'їв (на честь християнського імені Ярослава Мудрого - Юрій). Замок згодом 'обріс' містечком, яке в кінці ХІ століття стало кафедральним центром Пороської єпархії.

Серцем міста була гора з розміщеним на ній дитинцем (замком). Також на горі стояв білокам'яний собор - обов'язковий атрибут єпархіального центру.

Юр'їв жив у постійній напрузі. Набіги печенігів змінились натиском половців, а згодом - монголо-татар. Місто було кочівникам 'як кістка у горлі', постійно заважаючи їх походам на північ. Не раз його руйнували вщерть. В останнє Юр'їв пав у руїнах в ХІІІ столітті. Пав для того, щоб відродитись з новою назвою - Біла Церква.

Спалений кочівниками Юр'їв залишив по собі лише високий напівзруйнований єпископський собор. Ця споруда, збудована з білого каменю, довгий час служила переселенцям орієнтиром серед густих і диких лісів, що вкривали у той час долину Росі. Саме тому місце, де стояв собор, а згодом і місто, що постало з руїн князівського Юр'їва на скелястому березі, отримало назву Біла Церква. Собор, якому місто завдячує своєю назвою зник в урагані історичних подій, зараз ніхто, здається, не скаже, ким і коли його було зруйновано. Під час археологічних розкопок, проведених вже у ХХ столітті, на Замковій горі було знайдено залишки цієї споруди.

У 1362 році Біла Церква разом з Київським князівством була приєднана до Литви , а після Люблінської унії (1569 року) увійшла до складу Речі Посполитої. Містечко стало центром староства (адміністративна одиниця в Польщі) та набуло значення найважливішого стратегічного пункту на півдні держави. У 1589 польський король Сигізмунд ІІІ затвердив привілеї міста на сеймі у Варшаві, надавши Білій Церкві та його жителям Магдебурзьке право.

В середині XVI століття для захисту держави від татар у Білій Церкві було побудовано замок, в якому знаходився постійний польський гарнізон, що налічував до 2 тисяч солдат і офіцерів. Гора, на якій колись був розміщений замок називається Замковою.

Кінець XVI століття вперше зробив Білу Церкву знаменитим містом на всю Річ Посполиту. Цьому посприяло повстання міщан, розгніваних відміною старостою, Янушем Острозьким, Магдебурзького права у місті. В 1589 році вони захопили замок зі зброєю та боєприпасами і майже рік утримували місто в своїх руках.

В 1591 році саме захопленням білоцерківського замку почалося селянсько-козацьке повстання, яке започаткувало період постійних війн між Україною та Польщею. На чолі повстання став Христофор (Криштоф) Косинський.
 
Пам'ятник повстанцям Косинського

[ред.]
17-18 ст.

В часи Визвольної війни 1648-57 років Біла Церква, яка була на той час досить значним містом - центром староства та полку і мала понад 1000 дворів, стала одним з найважливіших опорних пунктів козацького війська. Довгий час Богдан Хмельницький з основними своїми силами перебував в Білоцерківському замку, розсилаючи звідси по всій Україні заклики до боротьби. 18 (28) вересня 1651 року тут було укладено угоду між польсько-шляхетським урядом і гетьманом Богданом Хмельницьким, яка отримала назву - Білоцерківський договір.

В 1663 році під час битви між польським військом і загонами Івана Сірка замок у Білій Церкві майже зруйнували. Але вже наступного року його відбудували знову, укріпивши за найсучаснішими правилами фортифікаційної техніки - він став практично неприступним. Його не змогли взяти ні війська Івана Брюховецького в 1665 році, ні Петра Дорошенка в 1667, 69 та 72 роках. З 1660 року Біла Церква поперемінно належала то Росії, то Польщі, деякий час Поросся навіть було нейтральною територією.

Початок XVIII століття в Україні позначився великим повстанням козаків під проводом білоцерківського та фастівського полковника Семена Палія проти Польщі. Палій у 1702 році з 10-тисячним загоном взяв у облогу Білу Церкву. Після декількох невдалих штурмів полковник вдався до хитрощів - взявши у полон коменданта, він примусив замок капітулювати. Місто стало центром повстання, до нього потяглися знедолені селяни з усіх-усюд. Населення Білої Церкви в той час сягнуло 70 тисяч, замок постійно укріплювався. В 1703 році полякам вдалося приборкати повстання, і того ж року Правобережжя окупували російські війська. Палія було заарештовано й вислано до Сибіру (далеко не останню роль відіграв у цьому гетьман Мазепа).


Іван Мазепа народився поряд з Білою Церквою в родовому помісті - селі Мазепинці - і вважав цей край своєю батьківщиною. В 1703 році він оселився у білоцерківському замку й надумав зробити місто своєю власністю. В Білоцерківському замку гетьман почував себе у цілковитій безпеці. Саме тут пройшла значна частина його життя - тут він нажив левову частку своїх капіталів і став одним з найбагатших феодалів у Європі, тут скарав Кочубея та Іскру. За деякими джерелами у Білоцерківському замку було знайдено скарбницю гетьмана.

Іван Мазепа скеровував значну частину прибутків від своїх 20 тисяч маєтків на будівництво культових споруд. По всій Україні звів він цілу низку пишних чудових церков у стилі українського бароко. У 1706 році зведення великої кам'яної церкви почав Мазепа на батьківщині - у Білій Церкві. Криваві події 1708 року та подальша передача міста Польщі так і залишили цю споруду недобудованою. До наших днів дожила лише частина тієї церкви, що має назву Микільська.

До 1774 року Біла Церква 'варилася' у котлі смут і повстань, вінцем яких стала Коліївщина. За придушення Коліївщини польський коронний гетьман - граф Ксаверій Браницький в 1774 році отримав у подарунок одне з найбагатших у Польщі Білоцерківське староство, а у 1793 році місто остаточно приєднали до Росії. На довгі часи (до ХХ століття) Білоцерківщина стала вотчиною сім'ї Браницьких.

'Біла Церква і 'Олександрія' були дійсним феодальним герцогством з двором, з величезною кількістю людей, котрі харчувалися навколо двору, з великими конюшнями породистих коней, з полюваннями, на які з'їжджалася вся аристократія Південно-Західного краю' - ось що писав про часи Браницьких у Білій Церкві Микола Бердяєв в своєму 'Самопізнанні'.

Браницькі мали неоднозначний вплив на свою головну резиденцію. Вони зробили Білу Церкву провінційним містом, яке втратило будь-яке адміністративне значення для держави. За наказом Катерини ІІ і не без 'указки' Браницьких замок було зруйновано, Білоцерківське староство ліквідували, повітовий центр перенесли до Василькова, місто з казенної власності перейшло у особисту.

[ред.]
19-20 ст.

У 1806 році Браницькі уклали договір з єврейською общиною, якій дали дозвіл на поселення і будівництво у місті. Євреї принесли у Білу Церкву велику торгівлю і ремесло. Вона стала вузлом важливих транспортних шляхів, через нього проходили численні урядові, військові, поштові естафети і купецькі каравани. В 1809-14 роках Браницький у центрі міста звів торгові ряди, чим стимулював подальше розселення євреїв у Білій Церкві та зумовив докорінну зміну етнічного складу міського населення.

У 1918 році Біла Церква знову у повний голос заявила про себе. В цьому місті згуртувалась велика сила, яка згодом сколихнула всю Україну. 'Ще у вересні ніхто в Місті (Києві) не уявляв собі, що можуть спорудити три чоловіка, які мають талант з'явитися вчасно, навіть в такому нікчемному місці, як Біла Церква' - ці образливі для Білої Церкви слова з 'Білої гвардії' Михайла Булгакова стосуються Торопця, Петлюри та Винниченка і лишній раз підтверджують той факт, що саме це місто відіграло провідну роль у створенні Директорії Української Народної Республіки.

В листопаді 1918 року в Білій Церкві почалося збройне повстання під керівництвом Симона Петлюри та Володимира Винниченка. Тут відбувалося формування основних сил Директорії. Тут вперше було надруковано повідомлення про відновлення влади незалежної УНР.

Більше місяця місто над Россю було штабом сил повстанців - фактично другою столицею України. Саме звідси вирушило 60-тисячне військо, яке 14 листопада 1918 року захопило Київ.

22 жовтня 2008


1


  Закрити  
  Закрити